"Ukojenie" Jeffa VanderMeera

Trzecia część cyklu. O części pierwszej pisałam TUTAJ, o drugiej TUTAJ
I co? Niby coś się wyjaśnia, ale… wszystko jest koszmarnie nudne 😦 W zasadzie po przeczytaniu stwierdzić muszę, że szkoda czasu na nią… lepiej przeczytać coś innego – naprawdę! Przemęczyłam ją tylko dlatego, że czytałam po kilka stron… w toalecie. Inaczej bym ją po prostu odłożyła. Na wyróżnienie zasługują jedynie wspaniałe ilustracje do każdej części cyklu – ich autorem jest Patryk Mogilnicki.
  
„Przez trzydzieści lat uczestnicy kolejnych ekspedycji, którzy mieli zbadać Strefę X, zabijali się nawzajem, umierali lub popełniali samobójstwo. Tajemniczy obszar rozszerza się, stanowiąc zagrożenie dla świata zewnętrznego.

Czy ostatnia wyprawa, która wyrusza, aby znaleźć zaginionego członka poprzedniej ekspedycji, odkryje w końcu, co tak naprawdę dzieje się w Strefie X? A może rozwiązanie zagadki kryje się w dzienniku Latarnika?

Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego

„Southern Reach” to niezwykła trylogia, łącząca literaturę grozy i klasyczną fantastykę. Została doceniona przez fanów i krytyków na całym świecie, a prawa do jej ekranizacji kupiła wytwórnia Paramount Pictures.” [źródło]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s